Çocuk yaşı ilerledikçe tehlike kavramını algılayabilmekte ve kendini koruyabilir bir varlık haline dönüşmektedir. Küçük çocuklar gerçekleştirdikleri faaliyetlerin onlara ne gibi zarar verebileceğini maalesef algılayamazlar. Yüksek bir yerden düşülebileceğini yada elektrik prizinin ona nasıl zarar verebileceğini bilmez. Bu sebeple minik varlıklarımızı belli bir yaşa gelene kadar bu tehlikelerden korumak zorundayız.

 

 

Oyun ise çocuk için en temel ihtiyaçlardan biridir. Koşmak, zıplamak, atlamak, tırmanmak çocuklar için heyecan verici ve vaz geçilmez aktivitelerdir. Çocukk oyun oynayarak ve fiziksel aktiviteler gerçekleştirerek büyür. 

 

30lu ve 40lı yaşlarda olan bizler çocukluğumuzda trafikten ve tehlikelerden uzak bir şekilde sokaklarda oynayarak büyüdük. Her türlü imkansızlığa rağmen sanslı sayılabilecek bir çocukluk yaşadığımız söylenebilir. Şehirleşmenin artmasıyla birlikte sokaklarda oynamak neredeyse imkansız hale geldi. Belediyeler çocuklar için oyun alanları oluşturarark bu açığı kısmende olsa kapatmaktadır. 

 

Bununla birlikte ücretle giriş yapılabilen kapalı oyun alanları da çocuklara eğlenceli oyun imkanı sunmaktadır. Bu alanlar bilinçli üretilir ve işletmecileri tarafından dikkatli işletilirse çocuklar için güvenli oyun imkanı saglayabilmektedir.

Çocuk ve Güvenlik

  • Facebook
  • YouTube

Factory

 Cihadiye Mh.  83. Sk 19/1 Aksu - Antalya/Turkey 

 T:+90 242 462 16 00

© 2009 TUNAPEL is a registrated trademark

 

 

 

 

 

Indoor playground manufacturer. Soft Play Equipment, Soft Play Supplier,  Soft Play Manufacturer, Indoor Playground Equipment, Indoor Playground Supplier, Indoor Play Equipment, Ball pool, indoor softplay, outdoor softplay, indoor playground, outdoor playground, challenge game manufacturer, challenge game supplier, trampolines, trampoline manufacturer,  trampoline park manufactrer, adventure park manufacturer, customised electronic games, playground equipment manufacturer. Ball pool manufacture, soft play manufacturer company, softplay equipment manufacturer, softplay equipment, challange activities, soft play equipment, kids cushion, nursery cushion, preschool cushion, kindergarten cushion, playground flooring, kids flooring, nursery flooring, preschool flooring, kindergarten flooring, Preschool SuppliesSoft toys, foam toys, sponge toys, soft play structure, child palyground equipment, playhouse, play house, challange games, club house, clubhouse, foam blocks, large foam blocks, Top Havuzu Fiyatları, Top Havuzu Fiyatı, Top Havuzu Fiyat Top Havuzu, Top havuzu imalatı, Trambolin imalatı, Soft Play İmalatı, electronic entegrated challenge games